• تلفن: 021.46042167
  • ایمیل: karibeh.ceo@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-19:00

برش چرم

برش چرم توسط لیزر:

برش چرم از دیرباز مورد توجه همه افراد بوده است چرا که از دوران بدوی انسان از پوست حیوانات برای ساخت خیلی از لباس ها و چادرهای سکونت استفاده می کردند. همانطور که می دانید چرم طبیعی یکی از گران ترین موادی است که برای صنایع مختلف بکار می رود از این رو بشر دست به تولید چرم مصنوعی زد و توانست تا حدود زیادی چرم مصنوعی را جایگزین چرم طبیعی کند. برش چرم طبیعی و برش چرم مصنوعی با لیزر فرایندهای متفاوتی دارد که ما با استفاده از دستگاه های لیزر برای شما برش بسیار دقیق و تمیز را به ارمغان می آوریم.

روشهای برش قدیمی چرم باعث ریش ریش شدن لبه ها و به مرور نخ نما شدن لبه های برش خورده می گشت اما برش لیزر چرم باعث شده که لبه ها با حرارت جوش خورده و از ریش ریش شدن لبه های چرم جلوگیری کند. به همین دلیل است که برای تولید بسیاری از محصولات که روزانه در دست افراد است این مسئله حائز اهمیت باشد. چرا که این لبه ها به مرور باعث باز شدن بافت متریال شده و از عمر آن می کاهد.

ضخامت چرم های قابل برش لیزر:

تمامی چرم ها از ضخامت ۰٫۴ میل تا ۳ میل قابل برش لیزر هستند.

مزایای برش و حکاکی لیزری چرم

1.تولید محصولاتی با لبه های صاف و تمیز و آسیب نرسیدن به ماده اولیه در تمام صنایع اهمیت به سزایی دارد. به همین منظور، توصیه ما استفاده از لیزر برای ایجاد  برش های دقیق و منظمی بر روی چرم می باشد.
2.استفاده از لیزر برای برش و حک چرم موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود. هنگام کار با دستگاه لیزر، محصولات با سرعتی بالا تولید شده و تنها یک اپراتور برای نظارت بر فعالیت دستگاه کافی می باشد.
3.در گذشته، برای برش و حکاکی چرم از روش های سنتی و مکانیکی استفاده می شد که این روش همراه با زحمت و خطای فراوان بود. به علاوه در بسیاری موارد ایجاد طرح های ظریف و پیچیده نیز غیر ممکن به نظر می رسید. امروزه با استفاده از دستگاه لیزر تولید محصولات چرمی با برش و حک ظریف به سهولن انجام می شود.
4.یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از لیزر بر روی چرم، عدم تغییر رنگ این ماده در طول فرایند برش و حک لیزری می باشد.
5.با ایجاد تنظیمات مناسب در دستگاه لیزر، تولید محصولاتی با کیفیت بالا به راحتی امکان پذیر می باشد.
6.تنها با فرستادن طرح اولیه به کمک رایانه به دستگاه لیزر، چرم به راحتی و به سرعت برش خورده و تبدیل به محصول مورد نظر می شود.
7.کار کردن با دستگاه لیزر، به سبب اینکه نیازی به قالب های از پیش ساخته شده نمی باشد بسیار منعطف بوده و هر طرحی قابل اجرا می باشد.
8.همانطور که اشاره شد، تنها با استفاده از لیزر امکان برش طرح های بسیار پیچیده و ظریف بر روی چرم فراهم خواهد بود.
9.هنگام برش و یا حکاکی چرم، امکان اجرای ریزترین و ظریف ترین طرح ها فراهم بوده و طرح نهایی با دقت فراوان بر روی چرم به وجود خواهد آمد.

چرم هایی که میتوان از دستگاه لیزر برای برش آنها استفاده کرد:

از آن جا که چرم قابلیت بالایی در جذب طول موج لیزر دارد، استفاده از این تکنولوژی برای انواع این ماده امکان پذیر می باشد. در ادامه به انواع مختلف چرم که مناسب برش و حکاکی لیزری هستند اشاره شده است:
چرم یا جیر مصنوعی
چرم هایی با سطوح زبر و دانه دانه
چرم نبوک
چرم اصل
چرم های با کیفیت پایین
چرم های شیاردار
چرم آهو
چرم گوزن
چرم مصنوعی
پارچه های مشابه جیر

با توجه به زیبایی، دوام و انعطاف پذیری بالای چرم، استفاده از این ماده در صنایع مختلف (مد، دکوراسیون داخلی، مبلمان سازی و …) همواره گزینه مناسبی می باشد. چرم چه از نوع طبیعی و یا مصنوعی به راحتی با لیزر قابل برش و حکاکی خواهد بود. با استفاده از دستگاه لیزر CO2 برش، قلم زنی، سوراخ کردن، علامت گذاری، نشانه گذاری و حکاکی بر روی چرم امکان پذیر می باشد. برش و حکاکی لیزری چرم به زیبایی انجام شده و محصول نهایی سطحی صاف و بدون نیاز به عملیات پرداخت نهایی می باشد.

کاربرد های برش لیزری چرم 

برش چرم جهت تولید البسه (کت، کاپشن، مانتو، شلوار و …)
برش چرم جهت تولید رومیزی
برش چرم جهت تولید کیف
برش چرم جهت تولید بسته بندی و پاکت پارچه ای
و …